Działania realizowane w ramach projektu

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Do udziału w projekcie zostanie zakwalifikowanych 100 osób. Na tym etapie uczestnicy projektu wezmą udział w indywidualnym poradnictwie zawodowym (4 godziny dla każdego uczestnika) oraz indywidualnym poradnictwie psychologicznym (2 godziny dla każdego uczestnika).
Na podstawie działań tego etapu zostanie stworzony dla każdego uczestnika Indywidualny Plan Działania, który wskaże, czy uczestnik projektu otrzyma wsparcie
w postaci:

szkoleń zawodowych (60 osób otrzyma do wykorzystania na szkolenia bon szkoleniowy w wysokości 4 000,00 PLN); po zakończeniu szkoleń zawodowych 30 osób otrzyma wsparcie w postaci miesięcznych, płatnych praktyk zawodowych (uczestnik projektu otrzyma 1 100,00 PLN za miesięczną praktykę). Kolejne 30 osób otrzyma wsparcie w postaci trzymiesięcznego, płatnego stażu zawodowego (uczestnik projektu otrzyma 1 200,00 PLN miesięcznie za realizowany staż).
dotacji finansowej – max. 40 tys. PLN – na założenie własnej działalności gospodarczej. 40 uczestników projektu, zakwalifikowanych do otrzymania wsparcia finansowego, weźmie udział w szkoleniu zawodowym w zakresie założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, jak również w zakresie przygotowania biznes planu. Po zakończeniu szkolenia, obejmującego 40 godzin, uczestnicy przygotują biznes plany związane z planowanym przedsięwzięciem. Na etapie przygotowania biznes planu uczestnicy będą mogli wziąć udział w indywidualnym doradztwie finansowym – 15 godzin dla każdego uczestnika. Przygotowane biznes plany zostaną ocenione przez dwóch zewnętrznych ekspertów. Z 40 biznes planów zostanie wybranych 30 biznes planów, których autorzy otrzymają wsparcie na założenie własnej działalności gospodarczej w wysokości nie przekraczającej 40 tys. PLN. Autorzy wybranych 30 biznes planów otrzymają również w okresie 12 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej wsparcie pomostowe w wysokości 1 500,00 PLN miesięcznie. Autorzy 10 biznes planów, które nie zostały zakwalifikowane do otrzymania wsparcia w wysokości 40 tys. PLN, zostaną skierowani na miesięczne, płatne praktyki (uczestnik projektu otrzyma 1 100,00 PLN za miesięczną praktykę).

Dodatkowe działania zaplanowane do realizacji w ramach projektu

Dla osób, które zostały zakwalifikowane do etapu szkoleń i otrzymały bon szkoleniowy (60 osób), przewiduje się wsparcie w postaci:

– MENTORA – trzymiesięczne wsparcie na etapie poszukiwania pracy – przewiduje się 4 godziny indywidualnego doradztwa miesięcznie dla uczestnika;

– JOB COACHA – trzymiesięczne wsparcie dla 15 osób w nowym miejscu pracy – przewiduje się 4 godziny coachingu miesięcznie dla uczestnika.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.